wan 002 - Chlad ranní mlhy

E-shop - prodej čínských bylin » TCM Bohemia - WAN

Cena:215.00
expedujeme do 24h

 

YIN QIAO JIE DU WAN

CHLAD RANNÍ MLHY

 

  • horečnaté stavy 
  • bolesti v krku se zarudnutím a otokem
  • bolesti hlavy při horečce

 

Nejznámější bylinná kombinace pro horečky a bolesti v krku, zejména v období jara a léta. Akutní infekční onemocnění se v čínské medicíně nazývalo vpádem horké škodliviny z ovzduší do organizmu, tedy dost podobně, jak jej chápeme nyní. Náhlé svědění či pálení v nose, hustší nažloutlá rýma, kýchání, bolesti a pálení v krku jsou právě projevy uhnízdění škodlivé energie v těchto "vstupních branách". Vzestup teploty, který následuje posléze, je projevem zápasu obranné energie se škodlivinou. Čínská medicína nedoporučuje agresivní srážení teploty za každou cenu, protože se tím oslabuje i přirozená tělesná energie a rekonvalescence po nemoci poté trvá delší dobu. Hlavním úkolem bylin obsažených ve směsi je odstranit škodlivinu, dokud je na povrchu a prozatím nepronikla do hlubších struktur (plic). Používá se také při bolestech hlavy při horečce.

 

  • Poznámka

Z výše napsaného vyplývá, že směs se má nasadit co nejdříve při nástupu infekce. V tomto případě sleduje imunitní děje ihned od prvopočátku a jejich aktivizace proběhne nejefektivněji. Bylinná směs se však nepodává preventivně. Je určena až "pro hašení požáru". 

Při léčbě akutních infekcí a zahlenění dýchacích cest důrazně doporučujeme vynechat sladkosti a omezit mléčné výrobky! 

 

  • Dávkování a doba užívání

Paušálně doporučovaná dávka 3x denně 8 kuliček se podává u mírných průběhů. Při výraznějších akutních stavech nebudeme samozřejmě čekat půl dne, než si vezmeme další dávku. V tomto případě se podává ihned 20-30 kuliček a toto množství se opakuje 2-3 x po dvou hodinách. Po této úvodní dávce již pokračujeme volněji, v dávce 3 – 4 x denně 8-16 kuliček dle hmotnosti a intenzity potíží. Je obvyklé, že se stav citelně zlepší během druhého dne podávání. Poté se směs vysadí a může se pokračovat posílením imunity. Nezlepší-li se stav během dvou dnů, vyhledejte lékařské ošetření – infekt je příliš virulentní, nebo organizmus oslaben a je zapotřebí razantní postup. 

Výrobek není určen pro děti do 3 let. Děti od 3 do 12 let užívají 3x denně 4 kuličky.

 

  • Autor směsi

Dr. Wu Yutong v díle WEN BING TIAO BIAN, r. 1798.

 

  • Složení doporučené denní dávky

0,72g – JIN YIN HUA – Zimolez japonský

0,72g – LIAN QIAO – Zlatice převislá

0,42g - BO HE – Máta mnohokalichová

0,42g - JIE GENG – Platykodon velkokvětý

0,42g - NIU BANG ZI – Lopuch větší

0,35g - DAN DOU CHI – Sója obecná (alergen)

0,35g - SHENG GAN CAO – Lékořice uralská

0,28g - JING JIE – Klanošanta jemnolistá

0,28g - DAN ZHU YE – Lofater štíhlý

  • Balení

200 kuliček/ 33g