wan 004 - Průsmyk větrné hory

E-shop - prodej čínských bylin » TCM Bohemia - WAN

Cena:215.00

 

CHUAN XIONG CHA TIAO WAN

PRŮSMYK VĚTRNÉ HORY

 

Používá se pro stavy ofouknutí větrem nebo nachlazení, kdy průvan a (nebo) chlad zhoršují uvedené příznaky. Nemoc, vhodná pro léčbu touto směsí pochází ze "špatného povětří", které napadá oslabený organizmus a vniká do něj kůží (klasická citace). Proto jsme k podobným stavům náchylní zvláště při ofouknutí po pocení, kdy jsou kožní póry otevřené. Škodlivina potom překáží volnému proudění energie v těle a vzniká bolest, svalová ztuhlost, zimomřivost. Onemocnění se typicky projevuje v horní části těla, která je zvláště náchylná pro tyto jangové patologie. Je třeba se ujistit, že ke zmírnění příznaků dochází působením tepla.

 

  • Poznámka

Optimální je směs podat co nejdříve po objevení se příznaků. Při léčbě akutních infekcí a zahlenění dýchacích cest důrazně doporučujeme vynechat sladkosti a omezit mléčné výrobky! Tradičně se směs zapíjela silným zeleným čajem, který zesiluje působení bylin v ní obsažených. 

 

  • Dávkování a doba užívání

Klasické podávání 3 x denně 8 kuliček se podává u mírných stavů. Tak jako je tomu u všech dalších směsí pro akutní použití, i v tomto případě se dávka zvyšuje dle závažnosti až k 80 kuličkám za den, podaným ve čtyřech dávkách, které na sebe navazují v jedno nebo dvouhodinových intervalech. Následující den a další dny se potom dávka snižuje s ústupem obtíží. U problémů s bolestmi z průvanu a ofouknutí se směs dává v dávce 3x denně 8 – 16 kuliček, přičemž ji lze brát delší dobu, do kompletního vymizení příznaků. Bolesti hlavy a šíje z průvanu nebo nachlazení, bolesti uší, pocit ucpaného nosu.

Výrobek není určen pro děti do 3 let. Děti od 3 do 12 let užívají 3x denně 4 kuličky.

 

  • Autor směsi

Skupina císařských dvorních lékařů v díle TAI PING HUI MIN HE JI JU FANG, r. 1078.

 

  • Složení doporučené denní dávky

1,28g – BO HE – Máta rolní

0,65g – CHUAN XIONG – Koprníček walichův

0,65g – JING JIE – Šanta

0,32g – QIANG HUO – Kořen notopterigii

0,32g – BAI ZHI – Děhel dahurský

0,32g – GAN CAO – Lékořice uralská

0,25g – FANG FENG – Ledebouriellae divaricatae

0,17g – GAO BEN – Koprníček čínský

 

  • Balení

200 kuliček/ 33g

Zdravotní tvrzení u tohoto produktu nám zakazuje legislativa EU.