910 Slzovka obecná - Bílá perla Východu

E-shop - prodej čínských bylin » Doplňky - TCM, Aromaterapie

Cena:159.00
expedujeme do 24h

 

  • Jedná se o nejdéle pěstovanou obilovinu na světě, u nás ještě málo známou. Byla základem stravy ve starém Egyptě, Palestině či Řecku. V Číně se užívá k přípravě polévek podobně jako u nás kroupy. V orietální dietetice se jí přisuzují detoxikační účinky, má velmi dobré nutriční hodnoty a je známa pro svůj příznivý vliv na pleť. Pomáhá trávení masa a tuků, je vhodná jako přídavek do kaší, polévek, mouky. Používá se též jako náhrada prosa (jáhel). Před vařením je dobré ji propláchnout. Slzovka patří mezi bezlepkové potraviny, což jistě uvítají lidé trpící celiakií.

 

Doporučení:

  • Čistí organismus od nánosů ze živočišných potravin a tuků a používá se též k podpůrné léčbě při celkovém zahlenění. Hlen je dle TCM výsledkem „špatného“ stravování. Dna, žlučníkové a ledvinné kameny a písek, angína pectoris, revmatická onemocnění, artróza, metabolické syndromy (vysoký krevní tlak + obezita + srdeční nemoci + cholesterol + ateroskleróza), celiakie, Crohnova nemoc, ulcerosní kolitis… Dokáže změkčovat a zvláčňovat, proto i pomáhá uvolňovat živočišné tuky a zatuhlá ložiska škodlivin z organismu jako cysty, myomy, strumy, fibromy, různé druhy nádorů, otoky končetin, uvolňuje napětí šlach a křeče v končetinách a snižuje „špatný" cholesterol.
  • Posiluje žaludek a slezinu, odvádí z organismu přebytečnou vodu a je močopudná.
  • Posiluje plíce, obzvláště při kašli a po respiračních nemocech - po virozách, chřipkách, zánětech průdušek a plic apod.
  • Má příznivý vliv na pokožku, kterou udržuje hebkou a vláčnou. Užívá se vnitřně k léčbě bradavic a při tvorbě mateřských znamének. Chrání před ekzémy, záněty kůže (lupénka, akné, růžovka, bércové vředy apod.) a zpomaluje šedivění vlasů.
  • Odvar ze slzovky se považuje za velmi léčivý pro těžce nemocné pacienty, neboť spolehlivě působí při žaludeční a střevní slabosti, upravuje průjmy (i chronické), váže na sebe toxiny, jež jsou produktem látkové výměny, a podporuje funkci jater.
  • Zajímavé je použití proti různým druhům zhoubných nádorů.

 

Dávkování:

  • 40 g denně, tj. 2 vrchovaté polévkové lžíce
  • Neužívat v těhotenství, při akutním infekčním onemocnění (chřipka, angína apod.)

 

Obsah balení:

  •  400 g / balení (v podobě semen)

 

Námi nabízená slzovka obecná je rovněž testována v akreditované švýcarské laboratoře Phytax Laboratory. více zde...

 

 

zdroj: patentnimedicina.cz