Eukalyptus koala (50 ml)

E-shop - prodej čínských bylin » Doplňky - TCM, Aromaterapie

Cena:110.00

Na rozdíl od Eukalyptového oleje (80–85 %) má EUKALYPTUS KOALA asi o 5 % (75–80 %) méně účinné složky cineolu, ale jeho cena na světových trzích je podstatně nižší.

Profil vůně:
Slná, svěží, kafrová, balzámová.

Hlavní složky: 
1,8-cineol, terpyneol, camphen, fenchen, pinen.

Aromaterapeutické účinky: 
Olej je známý pro své antiseptické, močopudné, hojivé a povzbuzující účinky. Ve farmacii se eukalyptus používá hlavně jako složka mastí při nachlazení, bronchitidě, na inhalaci při kataru horních cest dýchacích, astmatu a pro jeho dobré antiseptické a dezinfekční vlastnosti.

Využití v kosmetice:

Vhodný na mastnou, problematickou (aknózní) pleť, dále na ošetření rtů. Přidává se do přípravků pro ústní hygienu, do masážních a koupelových olejů na ztuhlé a unavené svaly a klouby po námaze, cvičení atd. Vysoké dávkování v přípravcích může způsobit zčervenání kůže.

Tip: 

Doporučuji do zvlhčovačů vzduchu a odpařovačů na radiátorech v topném období, a do aromalamp.

 

Bezpečnostní upozornění: Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt. Může vyvolat alergickou kožní reakci. 

Uchovávejte mimo dosah dětí. PŘI POŽITÍ: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO. NEVYVOLÁVEJTE zvracení. Skladujte uzamčené. Odstraňte obsah/obal předáním oprávněné osobě k nakládání s odpady nebo vrácením dodavateli.