Čajovník (10 ml)

E-shop - prodej čínských bylin » Doplňky - TCM, Aromaterapie

Cena:172.00

Profil vůně:
Trpká, hořká, specifická, typická čajovníková vůně.

Hlavní obsahové složky:
1,8-cineol, monoterpeny alfapinen, cymen, terpimen, cadinen atd.

Aromaterapeutické účinky:
Má jednu z nejširších škál působení, a tím i možností použití. Má antibakteriální a antimykotické účinky, působí antisepticky při zraněních, vředech, hnisajících ranách, neutralizuje rostlinné toxiny (kopřiva), působí při bronchiálních problémech, při infekci horních cest dýchacích, zmírňuje svědění, je vhodný na opary, působí proti parazitům, patří mezi repelentní silice.

Využití v kosmetice:
Na normální, mastnou, citlivou a zánětlivou pleť, je vhodný k ošetření pokožky po opalování, ve vlasové kosmetice při lupovitosti a alopecii. Deodoruje, přidává se do koupelových olejů, masážních přípravků - k masáži ztuhlého svalstva, do přípravků pro ústní a pro intimní hygienu. Má tišivé a hojivé účinky. Vynikající při plísňových postiženích pokožky. Neutralizuje živočišné jedy, např. vosy, včely, komáři, pavouci apod.

Bezpečnost při použití:
Nepoužívat v prvních 4 měsících těhotenství.

Tip:
Tam kde je to možné, se doporučuje upřednostňovat levandulový olej. Čajovníkový olej je velmi náchylný na oxidační procesy. Tím se tvoří peroxidové vazby, které sice aktivují léčebné účinky čajovníkového oleje, ale u mnohých jedinců mohou vyvolat kontaktní ekzémy.