pian 076 - Pilulka hladící žaludek

E-shop - prodej čínských bylin » TCM Bohemia - PIAN

Cena:215.00
expedujeme do 24h

PING WEI PIAN

PILULKA HLADÍCÍ ŽALUDEK 

 

Tlak a nafouknutí žaludku, nechutenství, průjem, únava a slabost po jídle, škroukání v břiše.

Dle klasických textů jsou výše uvedené příznaky typické pro zaplavení trávicího traktu vlhkostí, v důsledku čehož dojde k zablokování samotného trávení a stagnaci potravy v žaludku. Projevuje se zejména nadýmáním, tlakem v břiše, nechutenstvím, pocitem těžkých končetin a únavou, průjmem. Bývá pachuť v ústech a lepivý pocit na jazyku. Rovněž při cestovatelských průjmech (střevní chřipce). Vlhkost je v dané situaci nejsnáze odstranitelná působením vysoušejících aromatických bylin, které tvoří tuto směs.

Poznámka

Dietetická opatření jsou nezbytnou součástí léčby, strava lehká a chuťově vyvážená, bez mléčných výrobků a sladkých jídel. 

Dávkování a doba užívání

2 x denně 6 tablet před jídlem.
Výrobek není určen pro děti a těhotné ženy. 

Směs se užívá zejména v případě nahromadění chladné vlhkosti ve střením ohništi, nicméně se tento předpis často stává základem rozšířených směsí, které mohou řešit stavy vlhkého horka, blokády QI ve středním ohništi nebo nedostatek YANG sleziny a z toho vyvstávající stagnace ve středím ohništi. Ve sevé klasické podobě směs slouží k úpravě žaludeční nerovnováhy, projevující se pocity tíhy v nadbřišku po jídle, únavností, zhoršující se po jídle, škroukáním břicha, nechutenstvím, průjmem a nauzeou. Klasicky jde o jednoduchou formuli, která zajišťuje nenarušené trávení. 

Co řekli mistři

ZAO SHI JIAN PI - vysuší vlhkost, zpevní slezinu. XING QI HE WEI - rozhýbe QI, harmonizuje žaludek. Císařskou bylinou je zde CANG ZHU (Rhizoma Atractylodis Lanceae). Její hlvní funkcí je zpevnění sleziny a rozhýbání stagnující QI za současného vysušování vlhkosti ve středním ohništi. Ministrem je HOU PO (Cortex Magnoliae), který významně napomáhá oživení toku QI ve středním ohništi, odstraňuje pocit plnosti vznikající akumulací vlhkosti a pomáhá odstraňovat TAN, který ze stagnující vlhkosti často vzniká. Asistent CHEN PI (Pericarpium Citri Reticulatae) harmonizje střední ohniště a žaludek, podporuje vysoušení vlhkosti a napomáhá odstraňování TAN. Posli směsi ZHI GAN CAO (Radix Glycyrrhizae Uralensis Praep.), DA ZAO (Fructus Jujubae) a SHENG JIANG (Rhizoma Zingiberis Recens) dále harmonizují QI středního ohniště a koordinují působení předchozích vládních složek. 

Soudobý pohled

Jazyk je nateklý se silným bílým mastným povlakem. 

Složení doporučené denní dávky

0,85g - HOU PO - Šácholan lékařský, kůra
0,85g - CANG ZHU - Atraktylis vejčitá, kořen
0,84g - DA ZAO - Jujuba čínská, plod
0,57g - ZHI GAN CAO - Lékořice uralská, modif., kořen
0,57g - CHEN PI - Mandarinka obecná, oplodí
0,28g - SHENG JIANG - Zázvor obecný, oddenek
Protispékavé látky: mikrokrystalická celulóza,
stearan hořečnatý, oxid křemičitý koloidní

Balení 

100 tablet/ 33g

Zdravotní tvrzení u tohoto produktu nám zakazuje legislativa EU.