pian 045 - Pilulka propuknutí v smích

E-shop - prodej čínských bylin » TCM Bohemia - PIAN

Cena:215.00
expedujeme do 24h

SHI XIAO PIAN

PILULKA PROPUKNUTÍ V SMÍCH

Bolesti břicha mohou mít různé příčiny, proto je třeba mít stav poměrně jasně zdiagnostikovaný. Pilulka propuknutí v smích je podpůrným řešením u bolestivé menstruace, ostrých bolestí v oblasti žaludku, v podbřišku nebo v oblasti střev, kolik - bolest je vyvolána křečí hladké svaloviny. Nepodceňujme nevyjasněné bolesti břicha - měly by být vyšetřeny lékařem.

Poznámka

Tato směs se obvykle přidává k dalším preparátům pro zesílení protibolestivého působení. Po úpravě bolestí vždy hledáme příčinu jejich vzniku (přepracování, psychické problémy, komplikace zánětů, nesprávná strava apod.). 

Dávkování a doba užívání

V akutních situacích lze podávat až 5 x denně v dávce až 10g tablet, s ústupem bolestí pak dávku a frekvenci podávání snižujeme až do vysazení v okamžiku vymizení bolestí.
Výrobek není určen pro děti. 

Charakteristika

Směs je složená ze dvou typických představitelů YAO k rozhýbání krevního oběhu a odstranění blokád. Užívá se nejčastěji u nepravidelné a bolestivé menstruace z blokády krve, u poporodních bolestí ze zadržení očistků a dále u kolikovitých ostrých bolestí břicha v jakékoliv lokalizaci. Patří k směsím, působícím symptomaticky na akutní problémy, po jejichž vyřešení následuje léčba kořenů. 

Působení

HUO XUE QU YU - rozhýbává QI, odstraňuje blokády. SAN MAN ZHI TONG - rozptýlí akumulaci, zastaví bolest. DAN SHEN (Radix Salviae Miltiorrhizae) krev rozhýbává, osvěžuje a mírně doplní. Naproti tomu PU HUANG (Pollen Typhae) krev oživí, odstraní blokády, ale zároveň zastaví případné krvácení vyvstávající z blokády správného toku krve. 

Indikace TCM

Jazyk je nafialovělý. 

Složení doporučené denní dávky

1,98g – DAN SHEN - Šalvěj červenokořenná, kořen
1,98g – PU HUANG – Orobinec úzkolistý, pyl
Protispékavé látky: mikrokrystalická celulóza,
stearan hořečnatý, oxid křemičitý koloidní

Balení 

100 tablet/ 33g

Zdravotní tvrzení u tohoto produktu nám zakazuje legislativa EU.