wan 016 - Mistrovské odvedení rudého

E-shop - prodej čínských bylin » TCM Bohemia - WAN

Cena:215.00
expedujeme do 24h

DAO CHI WAN

MISTROVSKÉ ODVEDENÍ RUDÉHO

  • pocit horka či pálení v obličeji
  • snadné zrudnutí, bušení srdce a pocení při emočním podráždění
  • afty v ústech, lokalizované převážně na jazyku
  • močová infekce bez zřejmého předchozího prostydnutí 

Podráždění, horkost u srdce, bušení srdce, náhlé močové infekce.

Protizánětlivé působení směsi se využívá zejména při léčbě zánětů na sliznicích (ústní dutiny či močových cest) a pro zklidnění u nespavosti, bušení srdce, trémě, podráždění. Srdce je vládcem horní poloviny těla, ledviny dolní. Stav srdce se tudíž projevuje v obličeji. "Přemíra ohně" v srdci vede ke zrudnutí, zánětům, někdy provázeným bušením srdce, nespavostí či podrážděním. Pokud horko pronikne do vnitřních drah těla, může sestoupit k ledvinám a močovému měchýři a vyvolat močovou infekci.
Tradičně se výše popsané příznaky připisovaly tzv. "ohni srdce", který vzniká nadměrnou intelektuální aktivitou, ať již plodnou, tzn. tvůrčí a pracovní nasazení, tak i tou neplodnou, tzn. neustálým přemítáním o věcech, které byly a již nejsou a které by bylo třeba změnit a přitom to nejde. Typickým příznakem bývá bušení srdce a afty spolu s přítomností tmavě žluté moči nebo bolestivé močení spojené s řezáním a pálením (moderně sem lze zařadit i močové infekce).

Poznámka

Z hlediska tradiční čínské medicíny jde o nahromadění horka v srdci projevující se neklidem a nespavostí. Druhým důvodem podání směsi je náhle vzniklá močová infekce, která však není vyvolána prochlazením, ale přichází nečekaně či po psychickém vypětí. 

Dávkování a doba užívání

Směs je určena pro akutní podávání (obvykle 3 x denně 10 kuliček). Efekt bývá patrný již po jednom týdnu. U chronických problémů doporučujeme konzultaci s terapeutem tradiční čínské medicíny.
Výrobek není určen pro děti do 3 let. Děti od 3 do 12 let užívají 3x denně 4 kuličky. 

Soudobý pohled

Rehmanie lepkavá a další pomocné byliny působí na tělo i duši. Na tělesné úrovni se snižuje nadměrný tonus sympatického nervového systému (bušení srdce, zvýšené prokrvení atd.) a aktivitu zánětu na sliznicích (dutiny ústní či močových cest). 

Autor směsi

Dr. SHEN JIN AO, první zmínka je v knize SHEN SHI ZUN SHENG SHU z r. 1773. 

Charakteristika

Směs podávaná u stavů horka v srdci s jeho přenosem do tenkého střeva. Tento stav se projevuje podrážděností, horkem pěti srdcí, pálením Jazyka, afty v ústech, žízní na chladné nápoje, pálením při močení či přítomnosti krve v moči. 

Působení

QING XIN YANG YIN - pročistí horko srdce, vyživí yin LI SHUI TONG LIN - odvádí vodu, zprůchodňuje zablokované močení SHENG DI HUANG (Radix Rehmaniae Glut.) pročistí horko a vyživí yin srdce a jater, dále též osvěží krev. DENG XIN CAO (Medulla Junci Effusi) a DAN ZHU YE (Herba Lopatheri Gracilis) regulují močení a odstraňují bolesti, pálení a řezání při močení. GAN CAO SHAO (Radix Glycyrrhizae Uralensis) je zde zastoupeno kvůli ochraně trávení před ochlazujícím působením předchozích složek směsi. 

Indikace TCM

Jazyk je červený. 

Složení doporučené denní dávky

2,48g - SHENG DI HUANG - Rehmanie lepkavá, kořen
0,50g - DAN ZHU YE - Lopater štíhlý, nať
0,49g - DENG XIN CAO - Sítina rozkladitá, dřeň stonku
0,49g - GAN CAO - Lékořice uralská, kořen
Ostatní složky: kukuřičný škrob, rýžový škrob
Leštící látka: talek

Balení 

200 kuliček/ 33g