wan 057 - Přehrazení toku Žluté řeky

E-shop - prodej čínských bylin » TCM Bohemia - WAN

Cena:215.00
expedujeme do 24h

 

YU DAI WAN

PŘEHRAZENÍ TOKU ŽLUTÉ ŘEKY

 

 • svědivý výtok
 • pálivý výtok
 • zarudlá sliznice ženských orgánů
 • pálení sliznic

 

Gynekologické záněty, které se projevují výtokem jsou vyvolány kombinací několika příčin - narušené imunity, hormonální nerovnováhy a nevhodné diety či špatně fungujícího zažívání. Zánět je pak pouze ventilem, kterým se organizmus čistí. Uvedená bylinná směs má rovněž trojí působení - podporuje imunitu a tím působí na zánět, upravuje zažívání a hormonální hladinu.

 

 • Poznámka

Nutnou součástí léčby uvedených příznaků je dieta s omezením mléčných výrobků a vynecháním sladkostí.

 

 • Dávkování a doba užívání

3 x denně 8 až 16 kuliček do vymizení příznaků. Nepodává se po dobu menstruace. 

Lze kombinovat s některým z bylinných čípků. 

Výrobek není určen pro děti.

 

 • Soudobý pohled

Tyto tradiční názory čínské medicíny se až tolik neliší od moderních poznatků, uvědomíme-li si, že pod pojmy zanášení či kvašení v organizmu se rozumí celková imunologická reakce, které se nedaří zvládnout recidivující gynekologický zánět. Je rovněž známo, že nejenom imunita sehrává roli při této reakci, ale že záleží i na hormonální rovnováze. Nepořádek v hladinách hormonů se rovněž významně podílí na možnostech vzniku recidivujících gynekologických zánětů. Je potvrzeno rovněž zpětné působení zánětu na hormonální nerovnováhu. U kvasinkové infekce popisuje literatura (dr. Trowbridge, The Yeast Syndrome) 26 různých, převážně endokrinologických onemocnění, které se vyvinou následkem nepřiměřené imunitní reakce na infekci. To se týká například poruchy štítné žlázy, vaječníků, padání vlasů, alergií, některých psychických poruch, revmatických onemocnění a jiných. Proto se u gynekologických zánětů, projevujících se výtokem, doporučuje téměř vždy léčba celková. Hlavní složkou ve směsi PŘEHRAZENÍ TOKU ŽLUTÉ ŘEKY je rostlina ailanthum altissima, která je známa svým pročišťujícím a dezinfekčním účinkem. Její působení je doplněno galgánem, upravujícím zažívání a čtveřicí bylin identických se směsí. 161-PILULKA ČTYŘ ŠLECHTIČEN, upravující hormonální profil. Takto se osloví všechny faktory, hrající roli ve vzniku gynekologických výtoků.

 

 • Kombinace s dalšími produkty

Při velkém pálení a svědění sliznic a u výrazně žlutého výtoku, kombinujeme spolu se směsí 014-HOŘCOVÝ ELIXÍR, každou směs v nezměněné dávce. Pokud se výtok objevil po psychickém vypětí, přidáváme směs 062-ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY, opět - obě směsi v původních doporučených dávkách. U bílého výtoku bez svědění či jiných průvodních pocitů se podává směs 105-VYSUŠENÍ ZVLHLÉ KRAJINY. U hlenovitého výtoku (charakteru bílku) podáváme směs 055-ZVELEBENÍ RUMĚLKOVÉHO POLE.

 

 • Autor směsi

Dr. ZHU DAN XI, směs pochází z jeho díla DAN XI XIN FA, z r. 1481.

 

 • Složení doporučené denní dávky

1,86g - CHUN GEN PI - Pajasan žláznatý, kůra

0,62g - BAI SHAO - Pivoňka bělokvětá

0,49g - SHU DI HUANG - Rehmanie lepkavá modif.

0,37g - DANG GUI - Děhel čínský

0,25g - GAO LIANG JIANG - Galgán lékařský

0,25g - HUANG BAI - Korkovník amurský

0,12g - CHUANG XIONG - Koprníček wallichův

 

 • Balení

200 kuliček/ 33g